Hyundai Motor News

News

Hyundai Motor získal ocenění Future Mobility of the Year 2020

29.07.2020
  • Anketa KAIST Future Mobility of the Year Awards, založená v roce 2019, oceňuje koncepční vozy, které výjimečným způsobem přispívají k rozvoji budoucí mobility
  • HDC-6 NEPTUNE a integrovaná elektrická koloběžka zvítězily v kategoriích „Public & Commercial“ a „Personal“

 

Společnost Hyundai Motor Company získala za studie ekologického nákladního vozidla HDC-6 NEPTUNE a integrované elektrické koloběžky dvě ocenění „Future Mobility of the Year 2020“ (FMOTY – Budoucí mobilita roku). Anketa, založená v roce 2019 fakultou ekologické dopravy na korejském vědeckém a technologickém vývojovém institutu KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology), oceňuje koncepční vozidla, která výjimečným způsobem přispívají k rozvoji budoucnosti mobility.

Porota ankety FMOTY ocenila těžké nákladní vozidlo HDC-6 NEPTUNE, poháněné palivovými články na vodík, v kategorii „Public & Commercial“ a integrovanou elektrickou koloběžku v kategorii „Personal“. Studie společnosti Hyundai Motor dostaly nejvyšší hodnocení od šestnácti porotců včetně renomovaných motoristických novinářů z 11 zemí. Do soutěže se zapojilo celkem 71 koncepčních vozidel, představených na mezinárodních autosalonech a rozdělených do tří kategorií: „Private“, „Public & Commercial“ a „Personal“. Porotci ocenili na koncepčních vozidlech společnosti Hyundai Motor inovativní technologie a služby pro budoucí mobilitu.

HDC-6 NEPTUNE debutoval na severoamerickém veletrhu užitkových vozidel NACVS (North American Commercial Vehicle Show) v listopadu 2019. Inspirací pro jeho design byly ikonické aerodynamické vlaky ve stylu Art Deco z 30. let 20. století. Koncepční vozidlo ztělesňuje vizi budoucí nákladní dopravy s nulovými emisemi CO2 v podání společnosti Hyundai Motor, která je lídrem přechodu na ekologická užitková vozidla. Porotci ankety FMOTY ocenili u tohoto koncepčního vozidla, že jako první nabízí využití pohonu s palivovými články na vodík v nákladní dopravě. Do budoucna se očekává postupný růst poptávky po ekologických vozidlech s nulovými emisemi oxidu uhličitého.

Prototyp integrované elektrické koloběžky se představil na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) už v roce 2017. Hyundai v současnosti uvažuje, že ji bude nabízet jako výbavu na přání pro svá budoucí vozidla. Jak je již z názvu zřejmé, bude elektrická koloběžka integrována do vozidel. Za jízdy se bude nabíjet a po zaparkování vozu poskytne uživateli mobilitu na posledním úseku cesty, který již nelze překonat za volantem automobilu. Právě tuto schopnost porotci velmi oceňovali, společně s vynikající úrovní kvality.

„Koncepční vozidlo HDC-6 NEPTUNE je ambasadorem, který jasně ukazuje vrcholné postavení a kompetence společnosti Hyundai Motor ve vývoji nové generace elektricky poháněných vozidel s palivovými články a jejich technologie,“ řekl SangYup Lee, viceprezident a vedoucí globálního designérského centra Hyundai. „Svým futuristickým designem ztělesňuje mimořádné přínosy pro zákazníky a vizi společnosti Hyundai Motor, která je globálním lídrem v oblasti vodíkové mobility.“

Dong Jin Hyun, vedoucí robotické laboratoře společnosti Hyundai Motor Group, k tomu dodává: „Integrovaná elektrická koloběžka poskytuje jak mobilitu, tak i praktickou využitelnost a stanovuje nová měřítka pro trh individuální mobility na posledním úseku cesty.“

Letošní slavnostní vyhlášení výsledků ankety FMOTY a předání ocenění se uskutečnilo 28. července 2020 v akademickém kulturním komplexu KAIST v Tedžonu. Akce se zúčastnili SangYup Lee, viceprezident a vedoucí globálního designérského centra Hyundai, Hak Soo Ha, ředitel designu ve společnosti Hyundai Motor Group, a Dong Jin Hyun, vedoucí robotické laboratoře společnosti Hyundai Motor Group.

Společnost Hyundai Motor představila v prosinci 2019 svou „Strategii 2025“. V ní stanovuje plán rozvoje v oblastech zařízení a služeb pro chytrou mobilitu, z nichž se stanou dva klíčové pilíře jejího podnikání. Synergie mezi oběma pilíři promění společnost Hyundai Motor v poskytovatele řešení pro chytrou mobilitu. Hyundai Motor hodlá být do roku 2025 jedním ze tří celosvětově největších výrobců elektromobilů napájených akumulátory nebo palivovými články a pro splnění tohoto cíle pokládá základy mimo jiné i vytvořením speciálních platforem.

copyright © 2018 PressWeb | Hyundai.cz