Hyundai Motor News

News

Hyundai obsadil v Rallye Argentina dvě místa na stupních vítězů a zvětšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa

30.04.2018
  • Hyundai obsadil v Rallye Argentina, pátém podniku Mistrovství světa v rallye FIA WRC 2018 (World Rally Championship), dvě místa na stupních vítězů a zvětšil svůj náskok v průběžném pořadí v hodnocení konstruktérů.
  • Thierry Neuville skončil druhý, v neděli ráno zvítězil v dalších dvou rychlostních zkouškách a zajel pozoruhodný nejrychlejší čas v Power Stage.
  • Dani Sordo na třetím místě dosáhl svého druhého umístění na stupních vítězů v této sezoně, zatímco Andreas Mikkelsen si zajistil vítězstvím v jedné rychlostní zkoušce v posledním dni soutěže celkové páté místo, pouhé čtyři sekundy za Sébastienem Ogierem.

Hyundai zvětšil svůj náskok v čele průběžného pořadí Mistrovství světa v rallye FIA WRC (World Rally Championship) dvěma umístěními na stupních vítězů po vynikajících výkonech v Rallye Argentina, pátém podniku sezony.

Thierry Neuville obsadil rok po svém mimořádně napínavém vítězství v Argentině druhé místo díky skvělé jízdě, a na své konto si tak připsal třetí umístění na stupních vítězů v této sezoně. Belgický jezdec zmenšil ztrátu v průběžném pořadí mistrovství světa v hodnocení jezdců na deset bodů, protože byl o dvě místa lepší než Sébastien Ogier a z Power Stage si odnesl maximální počet bodů.

Dani Sordo dokončil rallye s 18 rychlostními zkouškami na celkovém třetím místě a zaznamenal své druhé umístění na stupních vítězů v šotolinové rallye v letošní sezoně po druhém místě v Mexiku v uplynulém měsíci. Španělský jezdec se po úspěšném víkendu posunul v průběžném hodnocení jezdců na páté místo.

Andreas Mikkelsen zajistil, že se všechny tři posádky týmu Hyundai Shell Mobis World Rally Team umístily na argentinské šotolině v Top 5. Ráno posledního dne soutěže intenzivně útočil na Ogiera, ale nakonec skončil za francouzským jezdcem na pátém místě. Výkony norského jezdce v Power Stage mu přinesly tři bonusové body do celkového pořadí v mistrovství světa.

V neděli se jely tři rychlostní zkoušky, z toho dvakrát mimořádně populární RZ El Condor, jejíž trasu lemují tisíce fanoušků. Třetí RZ byla Mina Clavero o délce 22,41 km.

Jezdci týmu Hyundai Motorsport podávali v posledním dni soutěže výborné výkony. Mikkelsen zvítězil v RZ16 (Copina-El Condor), takže všechny tři posádky se mohou pochlubit vítězstvími v rychlostních zkouškách v Argentině. Neuville zvýšil počet vítězství v RZ týmu na pět v RZ17 (Giulio Cesare-Mina Clavero), v níž posádky s vozy Hyundai i20 Coupe WRC obsadily první tři místa. Druhý byl Mikkelsen a Sordo třetí. Druhá jízda po trase RZ El Condor byla tzv. Power Stage, za níž jezdci dostávají bonusové body. Neuville v ní vybojoval šesté týmové vítězství v rychlostní zkoušce soutěžního víkendu a Mikkelsen skončil třetí.

Pozitivní víkend  

  • Hyundai Motorsport získal podruhé dvě umístění na stupních vítězů v letošní sezoně po 1. a 3. místě ve Švédsku
  • Druhý výsledek s 1., 2. a 3. místem v RZ a všechny posádky s vítězstvími v RZ během soutěžního víkendu

Šéf týmu Michel Nandan řekl: „Je to dobrý výsledek pro náš tým a myslím, že je to nejlepší, čeho jsme mohli dosáhnout. Blahopřeji Ottovi a Toyotě k suverénnímu vítězství. Tento víkend byli pro všechny nedosažitelní a tento výsledek si po všech stránkách zaslouží. My jsme si chtěli zajistit umístění na stupních vítězů s posádkami Thierry/Nicolas a Dani/Carlos, které udělaly všechno, o co jsme je žádali. Konečný výsledek nám pomohl trochu zvětšit náskok v čele průběžného pořadí v hodnocení konstruktérů, ale Argentina znovu ukázala, jak je konkurence v této sezoně neuvěřitelně vyrovnaná. Po Korsice jsem řekl, že jsem chtěl lepší celkový týmový výkon. Se všemi třemi posádkami v Top 5, vítězstvími všech posádek v rychlostních zkouškách a naším druhým dvojnásobným umístěním na stupních vítězů v této sezoně mohu říci, že jsme odvedli dobrou práci.“


Příští rallye

  • WRC se vrací do Evropy, kde se uskuteční další šotolinová soutěž, Rallye Portugalsko, ve dnech 17. až 20. května
  • Hyundai Motorsport skončil v loňské sezoně v Portugalsku na 2. a 3. místě a v letošním podniku nasadí čtyři vozy, včetně posádky Hayden Paddon/Seb Marshall.

 

Konečné celkové pořadí – Rallye Argentina

1

O. Tänak

M. Järveoja

Toyota Yaris WRC

3:43:28.9

2

T. Neuville

N. Gilsoul

Hyundai i20 Coupe WRC

+37.7

3

D. Sordo

C. del Barrio

Hyundai i20 Coupe WRC

+1:15.7

4

S. Ogier

J. Ingrassia

Ford Fiesta WRC

+1:58.6

5

A. Mikkelsen

A. Jæger

Hyundai i20 Coupe WRC

+2:02.6

6

E. Evans

D. Barritt

Ford Fiesta WRC

+3:06.3

7

K. Meeke

P. Nagle

Citroën C3 WRC

+3:25.7

8

E. Lappi

J. Ferm

Toyota Yaris WRC

+4:32.6

9

T. Suninen

M. Markkula

Ford Fiesta WRC

+5:38.6

10

P. Tidemand

J. Andersson

Škoda Fabia R5

+12:15.8

 

Průběžné pořadí Mistrovství světa v rallye FIA WRC 2018 (World Rally Championship) v hodnocení jezdců
Po 5. podniku sezony
 

1

S. Ogier

100

2

T. Neuville

90

3

O. Tanak

72

4

A. Mikkelsen

54

5

D. Sordo

45

6

K. Meeke

43

7

E. Lappi

40

8

J.M Latvala

31

9

E. Evans

26

10

C. Breen

20

11

S. Loeb

15

12

H. Paddon

10

 
Průběžné pořadí Mistrovství světa v rallye FIA WRC 2018 (World Rally Championship) v hodnocení konstruktérů
Po 5. podniku sezony
 

1

Hyundai Shell Mobis World Rally Team

144

2

M-Sport Ford World Rally Team

129

3

Toyota Gazoo Racing World Rally Team

124

4

Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team

93

* Všechny výsledky musí být oficiálně potvrzeny federací FIA.

copyright © 2018 PressWeb | Hyundai.cz