Hyundai Motor News

News

Hyundai Motorsport vybral jako budoucí hvězdu WRC Jari Huttunena z Finska

03.10.2017

Nadějný finský jezdec Jari Huttunen prošel úspěšně náročným výběrovým řízením a v příštím roce se připojí k programu rozvoje mladých talentů týmu Hyundai Motorsport. V sezóně 2018 ho čeká účast v soutěži WRC2 za volantem speciálu Hyundai i20 R5. Ve výběrovém řízení museli uchazeči prokázat nejen odpovídající schopnosti za volantem, ale i technické znalosti a komunikační dovednosti.

I když všech osm finalistů předvedlo za volantem speciálu i20 R5 skvělý výkon, rozhodnutí poroty bylo jednohlasně pro finský talent. 

Třiadvacetiletý pilot v roce 2016 vyhrál ve své třídě v Německu šest ze sedmi rallye, kterých se účastnil. V roce 2017 přešel do evropského šampionátu (ERC), kde jezdil ve speciálu se specifikací R2. V rámci ERC poprvé zkusil i možnost řídit vůz R5.

Ve svém druhém startu s vozem s pohonem všech čtyř kol získal v domácím závodě WRC2 vítězství a získal i většinu rychlostních zkoušek před sebou mnohem zkušenějšími jezdci. Právě tento výkon upoutal pozornost týmu Hyundai Motorsport, který mu nabídl účast ve výběrovém řízení. 
 
„Je to velká čest být vybrán jako vítězný kandidát v programu Hyundai Motorsport. Byla zde spousta talentovaných jezdců, kteří měli větší zkušenosti než já. Je skvělé, že budu mít podporu takového týmu a budu se moci soustředit na trénink a další zlepšování mých dovedností," uvedl Jari Huttunen a manažer týmu Hyundai Motorsport  Alain Penasse k tomu dodal: „Všichni finalisté testu na nás udělali obrovský dojem. Odvedli profesionální výkon. Důvodem, proč jsme se nakonec rozhodli pro Jariho, byly jeho výkony za volantem. Oproti ostatním kandidátům měl méně zkušeností, přesto byl schopen jim konkurovat jak na asfaltu, tak i na šotolině. Věříme, že s podporou týmu má možnost se v příští sezóně dál zlepšovat.“

copyright © 2018 PressWeb | Hyundai.cz