Hyundai Motor News

News

Vozy Hyundai získaly prestižní cenu Red Dot Design

11.04.2017

Hyundai Motor má na kontě další mezinárodní ocenění designu svých vozů. Prestižní ocenění Red Dot Award za vynikající design získala značka již čtvrtý rok po sobě. Aktuálně to jsou modely Azera, v Koreji uváděný jako Grandeur, a nová i30. Obě auta získala ocenění v kategorii ‚Produktový Design‘ v oblasti ‚Dopravního designu‘.

Hyundai Azera získal cenu Red Dot za ‚vysokou kvalitu designu‘, která je udělována výrobkům vyznačujícím se vynikajícím designem, originalitou a zaměřením na mladší generace zákazníků. Nový Hyundai i30 získal ‚Čestné uznání‘ za vysoce konkurenční design. Nejnovější ocenění je tak dalším v řadě mezinárodních uznání filosofie Hyundai Motor, která odráží dlouhodobý závazek vyrábět automobily s jedinečným designerským jazykem. Nově oceněné vozy představují první realizace nového designu Hyundai, který charakterizuje ‚kaskádovitá mřížka předního chladiče‘.

Zcela nový i30 získal již třetí mezinárodní ocenění včetně Pin Up Design Award 2017 a iF Design Awards 2017, v rámci kterých porota ocenila přesné a rafinované linie vytvářející nadčasový a sebevědomý vzhled. Spolu s iF Design Awards a IDEA Design Awards, představují Red Dot Awards tři nejprestižnější mezinárodní ocenění za design. Organizátorem je Zentrum Nordheim Westfalen, která hodnotí výsledky práce výrobců v širokém spektru kategorií a oblastí. 

V letošním ročníku Red Dot Award hodnotila porota složená z jednadvaceti mezinárodních designérských odborníků, profesorů a novinářů více než 5000 produktů z více než 50 různých zemí. Hyundai Motor získal ocenění již čtvrtým rokem po sobě. V roce 2014 to byl design modelů i10 a Genesis, o rok později vozy i20 a Sonata a v roce 2016 pak model IONIQ.

copyright © 2018 PressWeb | Hyundai.cz