Hyundai Motor News

News

Hyundai Motor představuje na Geneva Motor Show autonomní IONIQ

07.03.2017

  • Hyundai Motor představuje svou vizi budoucí mobility - autonomní IONIQ
  • Návštěvníci si mohou vyzkoušet autonomní jízdu na simulátorech s virtuální realitou 

Autonomní vozy IONIQ používají nejmodernější techniku LiDAR (systém snímání okolí laserovými a radarovými senzory) k preciznímu určování polohy okolních vozidel a objektů, které je nezbytné pro bezpečnou jízdu v městském provozu. Simulátory s virtuální realitou poskytnou návštěvníkům podmanivé zážitky při ukázkách přínosů autonomní jízdy v podobně ještě vyšší úrovně komfortu a bezpečnosti pro zákazníky značky Hyundai.

Hyundai Motor dokázal použitím techniky LiDAR umístit hardware za přední nárazník autonomního vozu IONIQ místo obvyklého umístění na střeše, čímž zachoval elegantní design nového modelu. Vyspělé systémy pro autonomní jízdu jsou maximálně jednoduché díky integraci stávajících funkcí ze sériově vyráběných modelů, včetně předního radarového senzoru systému chytrého tempomatu SCC (Smart Cruise Control) a kamer asistenta pro jízdu v jízdním pruhu LKA (Lane Keeping Assist).

Systém používá také anténu GPS k určování polohy každého vozidla a software s mapovými podklady o vysokém rozlišení, které zahrnují velmi přesné údaje o poloze, sklonu vozovky, poloměrech zatáček, šířce jízdních pruhů a další data. Radarový senzor systému sledování slepého úhlu navíc zajišťuje bezpečnou změnu jízdního pruhu.

Nejmodernější technika společnosti Hyundai Motor umožní osobním vozům bezpečně zvládat i ty nejnáročnější situace, včetně intenzivního výskytu chodců, semaforů a dopravních značek, zón s prací na silnici, uzavírek, zpomalovacích prahů, psů, malých dětí a dokonce i křižovatek bez světelného značení. Hyundai Motor rozsáhlým testováním v městském prostředí pokračuje ve vývoji a zdokonalování své techniky pro autonomní jízdu s cílem snížit nároky na výpočetní výkon, aby mohl vyrábět nízkonákladovou technickou platformu pro autonomní automobily, které budou cenově dostupné pro běžné zákazníky. 

copyright © 2018 PressWeb | Hyundai.cz